Działka na wynajem

Czaplinek (gw), Pławno

11300.00 m²
0,07 zł/m2
PROM-GW-890

750 zł

Video

Szczegóły oferty

Symbol oferty PROM-GW-890
Powierzchnia 11 300,00 m²
Powierzchnia użytkowa [m2] 500,00 m²
Standard
Liczba pięter w budynku 2
Typ kaucji jednomiesięczna
Instalacje ELEKTRYCZNA
Zagosp. działki zagospodarowana
Ukształtowanie działki płaska
Kształt działki nieregularny
Pokrycie dachu blachodachówka
Stan budynku do remontu
Rok budowy 1906
Woda tak
Dojazd asfalt
Otoczenie jezioro
Prąd jest
Kanalizacja w ulicy
Cezary Kibitlewski

Cezary Kibitlewski

Manager

Napisz wiadomość 4 Ofert

Opis nieruchomości

 Pławno, pojezierze drawskie, nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem z cegły do remontu, inwestycja, wynajem.

Zapraszamy do wynajmu lub zainwestowania (nabycie) w ciekawą nieruchomość gruntową o łącznej powierzchni 11300 m2, położonej w miejscowości Pławno  przy drodze DW 177 w otoczeniu jezior i lasów. Działka zabudowana jest budynkiem po byłej gorzelni, który wymaga generalnego remontu lub wyburzenia.
Powierzchnia całkowita budynku gorzelni to 647 m2, użytkowa 565 m2.
Cena roczna najmu 9000,00 zł ( 750,00 zł miesięcznie) Kaucja do uzgodnienia.

Budynek pobudowany w 1906 roku na działce o powierzchni 1,13 ha . Jest to budynek po byłej gorzelni, z cegły ceramicznej, wewnątrz tynkowany, został zabudowany na planie prostokąta z bocznymi skrzydłami. Budynek zachował się w  do chwili obecnej w stanie do generalnego remontu. Gorzelnia pracowała nieprzerwanie do lat dziewięćdziesiątych, a później funkcjonowała jako restauracja. Cała bryła jest złożona z przylegających do siebie prostopadłościanów o zróżnicowanej wysokości. Obiekt składa się z 3 elementów. Dominantę stanowi wysoki charakterystyczny komin. Elewacje są pokryte wysoką bogatą dekoracją architektoniczną: gzyms kordonowy i podokapowy, kroksztynowy i kostkowy, obramione płyciny oraz uskokowo obramione otwory okienne. Budynek gorzelni stanowi przykład architektury przemysłowej. Jest możliwość dużej aranżacji wewnątrz budynku.
Atuty  to  łatwość dojazdu oraz duża działka stwarzająca wiele możliwości inwestycyjnych. Dużym atutem jest lokalizacja wśród jezior, również  szybki dojazd do  turystycznych obiektów, Czaplinka i dalej do Szczecina. 

Teren jest atrakcyjny turystycznie i rekreacyjnie - pojezierze drawskie. Nieruchomość zlokalizowana jest ok. 800 m od pięknego jeziora Krzemno (więcej o jeziorze: http://www.pojezierzedrawskie.info/jezioro-krzemno/), które jest bardzo lubiane przez nurków. Nieruchomość ma teren pod pole namiotowe, kampingowe. Bliskość turystycznej miejscowości Czaplinek potencjalnie generuje duże zainteresowanie inwestycją. 

Wieś leży ok. 3 km na południe od Czaplinka, przy drodze wojewódzkiej nr 177, ok. 1 km na północny wschód od jeziora Krzemno, ok. 1 km na północ od jeziora Krzemienko, między Czaplinkiem a Mirosławcem. Na północ od wsi okolica jest typowo rolnicza, na południe od niej rozciągają się lasy, stanowiące skraj kompleksu leśnego, zwanego Borami Krajeńskimi. Są to w większości lasy iglaste, z przewagą sosny, rosnące na słabych, sandrowych piaszczystych glebach, ale gdzieniegdzie bory te, z dużą domieszką świerka przypominają puszcze północno-wschodniej Polski. Ceglana gorzelnia objęta jest ochroną konserwatorską, znajduje się obok dworu, który pochodzi z początku XX wieku. Mały pałacyk, właściwie większy dwór, zbudowany w stylu neoklasycystycznym, jest starszy o około 40 lat, stoi niedaleko w otoczeniu niewielkiego parku. W lasach jesienią występują masowo grzyby, zwłaszcza podgrzybkikurki, w brzozowych młodnikach kozaki i czerwońce, liczne są jagody. O czystości okolicznych jezior świadczy fakt, że dzięki sporej przejrzystości wody, nadają się do podwodnych polowań (Krzemno i Kaleńsko). Okolica godna polecenia dla amatorów czystej wody oraz wakacji pod namiotem.

Zapraszamy do współpracy. Biuro zapewnia fachową opiekę nie tylko przy przygotowaniu transakcji, dokumentów i realizacji, ale również przy ewentualnych przygotowaniach remontowych i inwestycyjnych.

 

Materiał wideo

Manager

Proszę wprowadzić poprawne imię i nazwisko
Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu
Proszę wprowadzić poprawny adres e-mail
Proszę zaznaczyć wymagane zgody
Rozwiąż równanie:
26 6
Niepoprawny wynik